US Open 2000 Tee times

Find out when your favourite players are teeing off at Pebble Beach on Thursday and Friday...

USGA
Tue, 13 Jun 2000
0

THURSDAY & FRIDAY TEE OFF TIMES
6:30 -- 10:50 -- Mark Brooks, Fort Worth, Texas; Brent Geiberger, Palm Desert, Calif.; Bob May, Las Vegas
6:40 -- 11:00 -- Fred Funk, Ponte Vedra, Fla.; John Huston, Innisbrook, Fla.; Brian Henninger, Portland, Ore.
6:50 -- 11:10 -- Graham Davidson, Scotland; Jeffrey Wilson, Suisun, Calif.; Charles Warren, Greenville, S.C.
7:00 -- 11:20 -- Bill Van Orman, Carmel, N.Y.; Cameron Beckman, San Antonio; Craig Spence, Australia
7:10 -- 11:30 -- Jon Levitt, San Marino, Calif.; Rick Stimmel, Cranberry, Pa.; Chad Campbell, Andrews, Texas
7:20 -- 11:40 -- Kevin Johnson, Palm Beach Gardens, Fla.; David Berganio Jr., Sylmar, Calif.; Warren Schutte, South Africa
7:30 -- 11:50 -- Craig Stadler, Denver; Dave Eichelberger, New Canaan, Conn.; Curtis Strange, Kingsmill, Va.
7:40 -- 12:00 -- Brandt Jobe, Southlake, Texas; Jonathan Kaye, Phoenix; Keith Clearwater, Orem, Utah
7:50 -- 12:10 -- Thomas Bjorn, Denmark; Andy Bean, Lakeland, Fla.; Bobby Clampett, Cary, N.C.
8:00 -- 12:20 -- Tim Herron, Wayzata, Minn.; Mike Weir, Canada; Brandel Chamblee, Scottsdale, Ariz.
8:10 -- 12:30 -- Hal Sutton, Shreveport, La.; Steve Jones, Bozeman, Mont.; Lee Westwood, England
8:20 -- 12:40 -- Mark O'Meara, Windermere, Fla.; Stewart Cink, Duluth, Ga.; Jose Maria Olazabal, Spain
8:30 -- 12:50 -- Jean Van De Velde, France; Phil Mickelson, Scottsdale, Ariz.; Jeff Sluman, Hinsdale, Ill.
8:40 -- 1:00 -- Jim Furyk, Ponte Vedra Beach, Fla.; Jesper Parnevik, Sweden; Tiger Woods, Windermere, Fla.
8:50 -- 1:10 -- Sergio Garcia, Spain; Steve Elkington, Australia; David Duval, Ponte Vedra, Fla.
9:00 -- 1:20 -- Duffy Waldorf, Santa Clarita, Calif.; Billy Mayfair, Scottsdale, Ariz.; Michael Campbell, New Zealand
9:10 -- 1:30 -- Carlos Franco, Paraguay; Tom Lehman, Minneapolis; Justin Leonard, Dallas
9:20 -- 1:40 -- Jim Carter, Scottsdale, Ariz.; Jerry Kelly, Hobe Sound, Fla.; Angel Cabrera, Argentina
9:30 -- 1:50 -- Padraig Harrington, Ireland; Brad Elder, Dallas; Brad Faxon, Barrington, R.I.
9:40 -- 2:00 -- Aaron Baddeley, Australia; Nick Price, Zimbabwe; Paul Azinger, Bradenton, Fla.
9:50 -- 2:10 -- Rocco Mediate, Ponte Vedra Beach, Fla.; Retief Goosen, South Africa; John Daly, Philadelphia, Miss.
10:00 -- 2:20 -- Robert Damron, Orlando, Fla.; Miguel Angel Jimenez, Spain; Larry Mize, Columbus, Ga.
10:10 -- 2:30 -- Mario Tiziani, Chanhassen, Minn.; Taggart Ridings, Tulsa, Okla.; Rick Hartmann, Bridgehampton, N.Y.
10:20 -- 2:40 -- Todd Fischer, Pleasanton, Calif.; Craig Lile, South Africa; Colin Amaral, Hamden, Conn.
10:30 -- 2:50 -- Andrew Sanders, Merritt Island, Fla.; Mike Borich, Salt Lake City; Kyle Blackman, North Mankato, Minn.
10:40 -- 3:00 -- Ken Krieger, Cheyenne, Wyo.; Rick Heath, Windermere, Fla.; Rodney Butcher, East Grennwich, R.I.
10:50 -- 6:30 -- Steve Pate, North Ranch, Calif.; Notah Begay III, Albuquerque, N.M.; Lee Porter, Greensboro, N.C.
11:00 -- 6:40 -- David Frost, South Africa; Robert Gamez, Las Vegas; Dennis Paulson, Vista, Calif.
11:10 -- 6:50 -- Zoran Zorkic, Humble, Texas; Ricky Barnes, Stockton, Calif.; Jason Buha, Atlanta
11:20 -- 7:00 -- Jeff Coston, Blaine, Wash.; Clark Renner, Del Mar, Calif.; Mike Burke Jr., Towaco, N.J.
11:30 -- 7:10 -- Darrell Kestner, Manhasset, N.Y.; Jake Reeves, Chattanooga, Tenn.; Joe Daley, Scottadale, Ariz.
11:40 -- 7:20 -- Paul Gow, Australia; Jim McGovern, Oradell, N.J.; Mike Brisky, Southlake, Texas
11:50 -- 7:30 -- Kirk Triplett, Scottsdale, Ariz.; Nick Faldo, England; Corey Pavin, San Diego
12:00 -- 7:40 -- Craig Parry, Australia; Dudley Hart, Weston, Fla.; Ted Tryba, Orlando, Fla.
12:10 -- 7:50 -- Richard Zokol, Canada; David Toms, Shreveport, La.; Woody Austin, Lee's Summit, Mo.
12:20 -- 8:00 -- Lee Janzen, Orlando, Fla.; Bob Estes, Austin, Texas; Ernie Els, South Africa
12:30 -- 8:10 -- Darren Clarke, Northern Ireland; Fred Couples, Santa Barbara, Calif.; Jeff Maggert, The Woodlands, Texas
12:40 -- 8:20 -- Don Pooley, Tucson, Ariz. (replaces Paul Lawrie, Scotland); David Gossett, Germantown, Tenn.; Jack Nicklaus, North Palm Beach, Fla.
12:50 -- 8:30 -- Tom Watson, Stilwell, Kan.; Tom Kite, Austin, Texas; Hale Irwin, Kapalua, Hawaii
1:00 -- 8:40 -- Paul Goydos, Coto De Caza, Calif.; Jarmo Sandelin, Sweden; Frank Lickliter II, Ponte Vedra Beach, Fla.
1:10 -- 8:50 -- Colin Montgomerie, Scotland; Davis Love III, Sea Island, Ga.; Greg Norman, Australia
1:20 -- 9:00 -- Loren Roberts, Memphis, Tenn.; Vijay Singh, Fiji; Steve Stricker, Madison, Wis.
1:30 -- 9:10 -- Stuart Appleby, Australia; Frank Nobilo, New Zealand; Scott Hoch, Orlando, Fla.
1:40 -- 9:20 -- Bernhard Langer, Germany; J.L. Lewis, Horeshoe Bay, Texas; Scott Verplank, Edmond, Okla.
1:50 -- 9:30 -- Christopher Perry, Powell, Ohio; Andrew Magee, Phoenix; Tommy Armour III, Dallas
2:00 -- 9:40 -- Ryuji Imada, Japan; Edward Whitman, Blairstown, N.J.; J.P. Hayes, El Paso, Texas
2:10 -- 9:50 -- John Cook, Orlando, Fla.; Shigeki Maruyama, Japan; Glen Day, Little Rock, Ark.
2:20 -- 10:00 -- Matt Gogel, Mission Hills, Kan.; Brian Gay, Orlando, Fla.; Scott Gump, Windermere, Fla.
2:30 -- 10:10 -- Edward Fryatt, England; Brett Quigley, Barrington, R.I.; Jimmy Green, Daphne, Ala.
2:40 -- 10:20 -- Chris Tidland, Stillwater, Okla.; Javier Sanchez, Eatonton, Ga.; Mark Slawter, Raleigh, N.C.
2:50 -- 10:30 -- Mike Malizia, Palm City, Fla.; Chris Kaufman, Arlington, Texas; Jedd McLuen, Colbert, Ga.
3:00 -- 10:40 -- Michael Harris, Troy, Mich.; Mike Troy, Westmont, Ill.; Jeff Lee, McKinney, Texas

 

Comments

Loading Comments...